Čekárna Ordinace fyzioterapie Ordinace fyzioterapie Respirační cvičení

Funkční dynamický trénink

Součástí fyzioterapie je především podrobné vyšetření pacienta, odebrání patřičné anamnézy a komplexní zhodnocení jeho pohybových dovedností. Tyto dovednosti nejsou založené pouze na schopnosti provést nějaký konkrétní pohyb, ale jak jsme schopni naše tělo vnímat nejen ve statice, ale především v dynamice. Celý náš život je jedna velká dynamická činnost, a čím je schopnost našeho motorického učení vyšší, tím je i tento život kvalitnější.

Číst dál...

Do současné doby jsem pracovala v rámci respirační fyzioterapie pouze s přístrojem Treshold IMT, který slouží k posílení nádechových svalů. Nově jsem navázala spolupráci s Alešem Zárybnickým a díky tomu s přístrojem POWERbreath, který také slouží k posílení dýchacích svalů. Na rozdíl však od Tresholdu IMT, který je určen především pro pacienty s respirační poruchou, má rozsáhlejší stupnici vodního sloupce, proto je využitelný pro jedince s intenzivní fyzickou zátěží. Více se dočtete v článku, který pro Vás připravuji....

Nově pro Vás nabízím možnosti využití japonské dotykové terapie SHIATSU, kterou považuji za jednu z geniálních možností při potížích pohybového aparátu, pro celkovou relaxaci a rekondici po fyzické, sportovní námaze. Nejedná se, jak se mnoho lidí domnívá, o masáž, ale o metodu zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace, trakce, reflexní terapii, relaxační techniky a mnohdy i moxování. Vznikla sloučením východních dovedností a západní fyziologie a anatomie. V praxi ji s velkým úspěchem využívám zejména právě jako rekondiční po nadměrné fyzické zátěži běžců, volejbalistů, tenistů, kanoistů....

 

Důležitost prevence a regenerace je nedílnou součástí běžného života.  Odhalte tajemství důmyslné geniální konstrukce nožní klenby, složené z 28 kostí, čtyř skupin svalů a příslušných vazů, které zaručují aktivní spolupráci při pohybu nohy jako je našlapování, tlumení nárazů, odvíjení a odraz.

Číst dál...

Od 1. ledna máme pro Vás připravenou novinku ve formě spolupráce se zkušenou Lenkou Mazánkovou, která bude v prostorách FyzioSportTherapy provozovat míčkování, inhalace, těhotenské masáže a další velice příjemné záležitosti. Více na www.zdravymicek.cz. Na spolupráci s Lenkou se moc těším a doufám, že i vy rádi využijete těchto služeb.

 

Bohužel, tato služba již v rámci Fyzio Sport Therapy nefunguje

Vzhledem k tomu, že nožka novorozence je na vnitřní straně plosky vyplněna tukovým polštářem, vypadá to při otisku nožky jako by byla plochá. Tento jev postupně po druhém roce života mizí. Stejně tak vývoj vazů a svalů probíhá ve svém přirozeném vývoji a u dětí tato laxita způsobuje vbočení paty či vbočená kolínka (jako by byla do X). Tento stav se upravuje až kolem 6-7 roku, kdy tato laxita postupně mizí. U někoho se tento stav projeví méně jinde více. S nástupem ke školní docházce by měla být nožní klenba již plně vyvinuta.

Číst dál...

Skolióza je patologické vybočení páteře do strany projevující se charakteristickým vadným držením těla – asymetrií ve výši ramen a lopatek a kulatými zády. Existuje několik typů skoliózy. Může být vrozená či získaná, strukturální či nestrukturální (tj. s deformitou obratle nebo bez), vyvíjí se většinou již během dětského věku a její přesnou příčinu dodnes odborníci neznají.

Číst dál...

Dýchání je vitální funkce nezbytná pro život. Poruchy dýchání často omezují či znesnadňují vykonávání běžných aktivit (habituálních, pohybových), což vede ke snížené participaci na společenském životě a mají vliv na snížení kvality života.

Číst dál...